Gloria Bistriţa-FC Vaslui (0-3): S-a trezit echipa lui Şumudică

0
Marius Niculae

FC Vaslui a reuşit să învingă Gloria, în deplasare, după ce Milanov, Marius Niculae şi Sburlea au reşit să înscrie fiecare în poarta bistriţenilor.

După o serie de trei meciuri în care n au mai simţit gustul victoriei, elevii lui Şumudică s-au trezit la Bistriţa.

Prima parte a jocului a fost una destul de slabă şi săracă în ocazii, iar cea mai spectaculoasă fază a fost cea din care s-a înscris şi primul gol al partidei, în minutul 38, prin Milanov, care a fost atent şi a băgat mingea în plase după o ratare a lui Niculae.

În a doua parte a jocului, gazdele s-au retras, iar în minutul 48 Varga a pătruns pe partea dreaptă, a centrat, iar „Săgeata" a înscris pentru 2-0.

Acelaşi Niculae putea majora scorul pentru echipa sa în minutul 72, după ce a ratat un penalty primit în urma unui fault făcut de Tudose asupra lui Antal.

Tabela a fost închisă de Sburlea care, pe un contraatac, a trecut de Dolha şi a împins mingea în poartă.

Gloria Bistriţa: Dolha - Peteleu, Tudose, Kanon, Cafasso - Romario, Enescu - Ayza (Zahiri '51), Predescu, M. Moraes (Bratu '71) - Layo (Curtuiuş '51). Antrenor: Nicolae Manea.

FC Vaslui: D. Coman - Milanov, Celeban, Varela, Sălăgeanu - Caue, N'Doye - Varga (Antal '62), Stanciu (Dias '51), Sânmărtean - M. Niculae (Sburlea '74). Antrenor: Marius Şumudică.

Intră pe vaslui.adevarul.ro ca să afli toate informaţiile zilei!