FC Vaslui-Sheriff Tiraspol 2-0 (VIDEO)

0

FC Vaslui a reușit, aseară, a doua victorie din cantonamentul din Antalya.

Tiraspolenii au jucat foarte hotărâți în prima repriză însă scorul la pauză a fost 0-0. În mitanul secund, galben-verzii au apăsat pedala de accelerație  și au înscris de două ori pe parcursul unui sfert de oră. Brazilianul Adailton (59) a transformat o lovitură de la 11 metri.

Peste un sfert de oră, Raul Costin a stabilit scorul final de 2-0.

A fost un joc care s-a dovedit a fi un antrenament excelent pentruFC Vaslui, insa nu a fost lipsit de duritatea indarjirea jucatorilor. Faptul ca am reusit sa invingem una dintre cele mai bune echipe din Moldova ne da incredere si speram ca si in partidele urmatoare jucatorii nostri sa arate aceeasi pofta de joc. La momentul actual suntem in grafic cu pregatirea din Antalya, iar echipa joaca la aproximativ 60% din capacitate. Speram ca atunci cand va incepe returul, FCVaslui sa arate ca o echipa care isi doreste titlul", a declarat Catalin Popa, directorul sportiv al FC Vaslui.