FC Vaslui-Mediaş 4-0. Mike a reuşit primul hattrick din cariera sa

0

FC Vaslui a învins, aseară, pe teren propriu, cu 4-0 (2-0), echipa Gaz Metan Mediaş, într-un meci contând pentru etapa a 30-a a Ligii I. Mike Temwanjera a reuşit să marcheze de trei ori.

Scorul a fost deschis de Adailton (min. 17), cu un şut de la 25 de metri la colţul lung.

Apoi și-a intrat în rol Temwanjera, care a reușit "tripla".

În minutul 24, el a reluat din apropiere, după o pasă de la Milanov. Apoi, în minutul 49, același jucător a primit de la Wesley și a șutat violent, cu stângul, la colțul lung. În minutul 64, atacantul vasluian a reuşit hattrick-ul, după ce a reluat cu capul o centrare a lui Sânmărtean.

VASLUI: Borjan - Milanov, M. Constantin, Farkas, Hugo Luz - N'Doye (Anderson '75), Costin - Sânmărtean, Wesley, Adailton (Stanciu '46) - Temwanjera (Yero Bello 67).

Antrenor: Augusto Inacio

MEDIAȘ: Pleşca - Frăsinescu, Lazăr, Muth, Ciucă (Zaharia '60) - Bozeşan (Hilinca '68), Breeveld - Gheoghe (Tahar '55), Vitinho, C. Petre - Roman.

Antrenor: Cristian Pustai

Cartonaşe galbene: Breeveld '57