FC Braşov-FC Vaslui 2-1. Galben-verzii arată din ce în ce mai rău

0

FC Vaslui a pierdut, aseară, pe terenul celor de la FC Braşov, cu scorul de 2-1, într-un meci pe care stegarii l-au câştigat mai mult decât meritat, fără antrenor principal pe banca tehnică.

În ciuda scandalurilor din interiorul echipei, braşovenii au arătat cu mult mai determinaţi decât vedetele de milioane de euro pe care Prumboiu le-a adus în această pauză la Vaslui.

Cu secundul Adrian Szabo pe bancă, gazdele au deschis scorul după doar 10 minute de joc prin Iulian Popa.

Nici Sânmărtean, nici Marius Niculae, nici Antal, nici Nicuşor Stanciu, nume grele din fotbalul românesc, nu au reuşit să facă diferenţa şi să aducă egalarea.

Cea de-a doua parte a jocului, a început oarecum mai echilibrat şi, în minutul 65, Varga înscrie pentru 1-1 după o cntrare primită de la Antal.

Când toată lumea credea că Braşovul se apără, gazdele au ieşit, din nou, la atac, şi în minutul 85 înscrie pentru 2-1 prin Batin, după ce cu câteva minute mai devreme mai avuseseră o ocazie mare.

FC Braşov: Taborda - Velayos, Machado, Cr. Munteanu, Ionescu - Viveiros, Mateiu, Madeira, I. Popa - Buga, Batin
Rezerve: Mutu, David, Enceanu, Lazăr, Olariu, Păun, Hadnagy