Edi Iordănescu: „Am acceptat să vin la Vaslui graţie obiectivelor“

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Principalul motiv pentru care fiul fostului selecţioner a decis să vină la FC Vaslui este ţinta pe care şi-a propus-o formaţia patronată de Adrian Porumboiu pentru sezonul viitor.

Cu toate că nu mai dorea să antreneze vreo echipă din postura de secund, Edi Iordănescu şi-a amânat această dorinţă şi a venit pe banca Vasluiului să îl ajute pe Augusto Inacio, datorită obiectivelor pe care formaţia galben-verde le are: calificarea în grupele Ligii Campionilor şi titlul.

„A contat foarte mult relaţia specială pe care o am cu domnul Porumboiu şi aprecierea pe care am simţit că o are faţă de mine. Am mai avut o propunere de colaborare din partea dânsului şi acum un an, dar atunci nu s-a concretizat. De asemenea, obiectivele pe care clubul le are mă stimulează foarte mult şi mă refer la calificarea în grupele champions league şi la cîştigarea titlului de campioană. Sper să pun şi eu umărul şi să am un aport la îndeplinirea acestor obiective", a declarat Iordănescu jr., citat de gsp.ro.

Intră pe
vaslui.adevarul.ro ca să afli toate informaţiile zilei!

Vaslui

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite