CSU Galați-HC Vaslui (32-28)/ Înfrângere cu lacrimi

0

Handbaliștii vasluieni nu au mai avut același parcurs ca până acum, iar lupta pentru accederea la barajul de promovare în Liga Națională a devenit tot mai anevoioasă.

Gălățenii au condus în permanență pe tabela de marcaj, în ciuda evoluției destul de bune a elevilor lui Liviu Gugleș din prima repriză. Ratările numeroase din postura de singur cu portarul au făcut ca handbaliștii vasluieni să plece la pauză cu un handicap de trei goluri (11-8).

În cea de-a doua parte a jocului, gazdele s-au dezlănțuit și, la un moment dat, au condus la 8 goluri diferență. În ultimele 10 minute, când tabela de marcaj arăta 31-23 pentru CSU Galați, trupa lui Gugleș și-a revenit și a redus din difernță până la 31-27. Din păcate, gazdele au profitat de timpul scurt rămas până la fluierul final, iar handbaliștii vasluieni au căzut plângând după cele 60 de minute de foc.