VIDEO Șumudică a încasat-o de la CFR Cluj! Vasluiul, călcat în picioare în Gruia!

0
Cadu
Cadu

Galben-verzii au pierdut pentru prima dată în acest sezon, campioana CFR Cluj câștigând cu 3-0.

În minutul 15, Antal l-a faultat în careu pe Camora, iar arbitrul Alexandru Tudor a dictat penalty. Cadu a transformat fără emoții și CFR Cluj conducea cu 1-0.

CLICK AICI PENTRU PRIMUL GOL

În repriza a doua, apărarea vasluiană a comis o greșeală mare de care a profitat Bastos și a dus scorul la 2-0 în minutul 69!

CLICK AICI PENTRU GOLUL DOI.

Echipa campioană a României a continuat recitalul, iar în minutul 83 s-a facăut 3-0! Deac a centrat în careu, la colțul scurt, iar Bastos a șutat tare, sub bară!

CFR Cluj: Felgueiras - Ivo Pinto, Cadu, Piccolo, Camora - Bastos, B. Sare, Godemeche, D. Valente - Nicoară -  - Kapetanos
Rezerve: Mincă, Maftei, Sepsi, Ronny, Rui Pedro, Deac, Edimar

FC Vaslui: D. Coman - Milanov, Varela, Charalabous, Sălăgeanu - Antal, N'Doye, Caue, Sînmărtean - S. Sburlea, M. Niculae
Rezerve: Straton, Celeban, Dias, Stanciu, Zsiga, Buhăescu, Cordoş