Turnu Severin: Handbal/ SCM CRAIOVA – OLTCHIM, 27-40 (rezultat final)

0

Deşi a ȋnceput meciul din postura de outsider, SCM Craiova, care ȋşi desfăşoară meciurile de pe teren propriu la Severin, dă o replică dârză campionaei României.

UPDATE

Oltchim Râmnicul Vâlcea a făcut o repriză secundă perfectă şi s-a impus, ȋn cele din urmă, cu un scor clar, 40-27.

Meciul dintre SCM Craiova şi Oltchim Râmnicu Vâlcea, contând pentru prima etapă din returul campionatului naţional de handbal feminin, a ȋnceput la ora 12, ȋn Sala Polivalentă din Drobeta Turnu Severin.

Vâlcencele au venit la malul Dunării cu toate vedetele din lot, inclusiv cea mai bună jucătoare a lumii ȋn 2010, Cristina Neagu.

Favorită certă ȋn această partidă, Oltchim conduce la pauză cu doar trei goluri diferenţă, fapt datorat jocului consistent practicat de gazde.

La ȋnceputul partidei, primăria Drobeta Turnu Severin i-a acordat un premiu de onoare Cristinei Neagu, ȋn faţa celor peste 1000 de spectatori prezernţi la meci.