FOTO / „Forţoşii“ din Severin s-au întrecut în ridicarea buştenilor şi tractarea maşinilor de două tone

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Concursul Strong Boy, organizat în premieră la Severin, cu ocazia zilelor oraşului, s-a desfăşurat pe Stadionul Angelescu.

Cei 12 participanţi, aleşi de organizatori în urma unei preselecţii, au început cu ridicarea buştenilor, care aveau greutăţi de 40 până la 70 de kilograme. Juriul a notat, la această probă, numărul de ridicări efectuate în decurs de două minute.

image



A urmat „mersul fermierului“, concurenţii având de cărat două greutăţi, simultan, pe o distanţă de 25 de metri.

image



Printre probele concursului s-au numărat mutarea unor anvelope de peste 150 de kilograme, cărarea butucilor sau tractarea unei autoutilitare de aproape două tone.

image



La eveniment au venit să asiste câteva zeci de severineni.

image
Turnu-Severin

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite