Stiri din Turnu-Severin

UPDATE Vămile PF I şi PF II sunt închise/ Circulaţie blocată pe DJ 606A în Mehedinţi

5 februarie 2012, 11:29 |  Autor: Cristina Popescu | 

Cuvinte cheie: severin, zapada, mehedinti,

Satul Moiseşti este în continuare izolat

Turnu Severin

Satul Moiseşti este în continuare izolat

 

Poliţiştii de la Rutieră supraveghează, 24 de ore din 24, traficul pe toate drumurile naţionale şi judeţene din Mehedinţi.

UPDATE, ora 16.00

ISU Drobeta anunţă că Vămile Porţile de Fier I şi Porţile de Fier II sunt închise, iar accesul tirurilor este interzis pe toate drumurile naţionale din Mehedinţi, începând cu ora 16.00. Meteorologii au emis astăzi o avertizare cod portocaliu, valabilă până pe 8 februarie, ora 10.00, pentru viscol (viteza vântului la rafală ar putea ajunge la 70-80 kilometri la oră), iar vizibilitatea sub 50 de metri.

Potrivit Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă „Drobeta”, circulaţia este blocată pe DJ 606A în Mehedinţi, utilajele de deszăpezire acţionând în zonă.

Nu mai puţin de 20 de echipaje de poliţie rutieră supraveghează traficul, în Mehedinţi, 24 de ore din 24, pe trei schimburi.

Şoferii sunt preveniţi asupra situaţiei drumurilor şi sfătuiţi totodată cum să acţioneze în cazul în care vremea se înrăutăţeşte.

Potrivit Comandamentului Central de Iarnă, circulaţia a fost întreruptă, sâmbătă dimineaţă, în jureul orei 10,30, pe DN 67D Baia de Aramă - Băile Herculane, din cauza zăpezii şi a viscolului.

Introdu codul de mai jos:


* click pe imagine pentru reincarcare daca nu intelegi scrisul.



Trimite Anuleaza
TRIMITE
0 comentarii
 
     


    Mălin Bot

    Decizia de a pedala pe extremismul naţionalist, pentru a aduna voturi la alegerile locale din Odorheiu Secuiesc, plasează Partidul Civic Maghiar (PCM) în categoria partidelor-măscărici. Continuare

    Adevarul on Facebook

    Mioara, o prinţesă părăsită

    Sabin Orcan

    De cealaltă parte, Petre nu suflă niciun cuvinţel în apărarea Mioarei, căci ar însemna că trebuie să se caute şi el niţel prin portofel. Cum ziceam, fostul prim-ministru se comportă ca regii de odinioară.

    Nasc şi la Moldova oameni…

    Liviu Antonesei

    Din când în când, mai ales când unii neghiobi, cărora nu le ajunge rasismul etnic şi trec la cel regional, aruncă vorbe spurcate despre moldoveni, care ar fi leneşi, săraci şi înapoiaţi, îmi amintesc o hartă care a atârnat pe peretele clasei mele pe toată durata liceului…

    Vorbe de prim-ministru

    Grigore Cartianu

    Astăzi nu scriu nimic. Pe ploaia asta, m-am cam lenevit.

    De ce trebuie să votăm

    George Radulescu

    „De ce să mai votez dacă toţi politicienii sunt la fel?".

    Preţul benzinei, umflat cu pompa

    Ovidiu Marincea

    Avem nevoie de bani la buget pentru că tocmai ne-am propus să-l ciuruim cu nişte creşteri salariale, nişte bani la pensionari... De unde îi luăm? Păi din taxe! Bun, să suprataxăm ceva! Aşa par să gândească guvernanţii, oricare ar fi ei, de 20 de ani.

     
    anuntexpres.ro - widget 5 articole