Turnu Severin: FC Drobeta a pierdut cu CSM la Vâlcea

0

Severinenii au fost învinşi în amicalul disputat la Vâlcea, dar sunt încrezători că pot obţine rezultate bune în primele meciuri din sezonul următor.

Mai citeşte:

Daniel Mogoşanu poate sta pe banca Universităţii.

Suporterii dinamovişti nu mai pot intra gratis la meciul cu Ştiinţa

Cine arbitrează partida Universitatea Craiova - Dinamo

Cu cine va juca selecţionata de tineret a României un amical la Craiova

Un interviu cu preşedintele de onoare al Ştiinţei, Corneliu Andrei Stroe

Un preşedinte de club a a spus că Universitatea poate fi campioană în acest an competiţional

FC Drobeta a pierdut meciul de verificare cu CSM Râmnicu Vâlcea, disputat pe Stadionul “Municipal” din Zăvoi, scor 3-1. Conduşi încă din primele minute al partidei, severinenii au avut mai multe ocazii de a reveni în joc, însă nu au reuşit să marcheze în prima repriză, nici după elimininarea lui Boroiban de la CSM. Elevii lui Bucurescu au ratat un penalty în partea secundă şi au avut mai multe ocazii din faze fixe, dar numai una a fost fructificată.
Cele două echipe s-au mai întâlnit odată în această vară, când scorul a fost egal, 1-1.