Tulcea: Delta a luat bătaie de la Juventus!

0

Astăzi, în cadrul etapei a treia din Liga a doua echipa tulceană a jucat la Bucureşti, contra formaţiei Juventus.

Meciul a fost disputat, tulcenii fiind înfrânţi cu scorul de 3 la 2.  În minutul 6 al primei reprize, scorul a fost de 1-0. Lovitură de colţ executată de Călinţaru şi Nicolae înscrie cu capul din 6 metri sub transversală. În minutul 20 scorul devine 2-0. Rotaru marchează un eurogol, şut de la 25 de metri în vinglu, mingea lovind bara şi întrând în poartă. În minutul  31 scorul s-a transformat în  2-1.Ciobanu profită de o mare eroare a apărării gazdelor şi înscrie în poarta goală. În minutul 45 al partidei, scorul devine egal, 2-2. Curiman îl agaţă în careu pe Ciobanu şi se dictează penalty, care este transformat de Radu. Călinţaru execută o lovitură liberă de la marginea careului, lateral dreapta, pentru Şt. Iordache care aflat la prima bară deviază la colţul lung şi scorul devine 3-2. Delta se va deplasa marţi la Piatra Neamţ pentru a disputa restanţa din prima etapă cu Ceahlăul, un adevărat derby al seriei.