Tulcea: Delta a bătut în deplasare, la Snagov

0
Delta s-a impus fără probleme

Fotbaliştii de la Delta Tulcea au reuşit să dea lovitura la Snagov unde au învins echipa din localitate cu scorul de 1-0.

Tulcenii, presaţi de ultimele rezultate, destul de slabe, au reuşit să ia trei puncte la „adevăr“ prin golul înscris în repriza a doua, în minutul 60, de Peteleu, acesta marcând cu capul din plonjon. După această etapă, cu numărul 12 Delta a urcat în clasament pe locul 5, cel puţin până duminică, când se va juca meciul Viitorul Constanţa-Concordia Chiajna. Etapa viitoare Delta va juca acasă în compania echipei Farul Constanţa.
Delta: I. Olteanu - Peteleu, Grigorov, Scarlat, Lorincz - C. Neagu, Postelnicu, Coconaşu, N. Creţu - E. Nanu, St. Ciobanu
Rezerve: B. Pârvu - Mişelăricu, R. Radu, D. Florea, Macare, Lintaru, Henry
Antrenor: Cristian Dulca
Snagov: Balauru - M. Dumitru, Zeciu, I. Voicu, Boţu - Bereşoaie, A. Petrea, Ad. Popa, R. Iancu - V. Dinu, Al. Nistor
Rezerve: Oghinciuc - I. Mihai, Hanca, Adam, Enciu, Buduroi, B. Crăciun
Antrenor: George Dumitru