Semieșec pe teren propriu pentru Delta Tulcea

0
Spectatorii au fost dezamăgiți

Fotbaliștii tulceni au pierdut poziția promovabilă în clasament după ce au reușit doar un rezultat de egalitate în compania formației CS Otopeni, într-o partidă disputată azi pe teren propriu

Delta Tulcea avea nevoie de victorie astăzi în meciul cu Otopeni pentru  rămâne pe locul secund în Liga a două.Deși au deschis scorul în minutul 36 printr-un șut superb de la distanță reușit de Henry, tulcenii s-au văzut egalați pe final, prin golul reușit în minutul 78 de Serediuc.
Tulcenii au fost depășiți în clasament de Săgeata Năvodari,echipă ce a trecut cu 3-1 în deplasare de Brăila,iar liderul Viitorul Constanța a reușit doar un egal la lanterna roșie Gloria Buzău.
După etapa cu numărul 20 în clasamentul seriei întâi conduce Vitorul cu 37 de puncte, pe locul secund este Săgeata, cu 35, iar Delta a coborât pe 3 cu 34 de puncte, tulcenii urmând să joace în etapa viitoare în deplasare cu Astra II Giurgiu.