Stiri din Tulcea

Drumurile din judeţul Tulcea au fost deschise!

8 februarie 2012, 14:36 |  Autor: Claudia Petraru  | 

Cuvinte cheie: Tulcea, drumuri, nationale, judetene, deschise,

Se circulă în condiţii de iarnă (foto arhivă)

Tulcea

Se circulă în condiţii de iarnă (foto arhivă)

 

Conform unui comunicat trimis de Prefectura Tulcea, astăzi, la ora 14.00, pe toate drumurile publice din judeţ se circulă în condiţii de iarnă, iar pe unele porţiuni, cu dificultate.

Se acţionează cu utilajele pe porţiunile cu probleme (pe drumurile naţionale cu 13 utilaje şi 30 persoane, iar pe cele judeţene cu 8 utilaje şi 21 persoane).

Bara Sulina este tot închisă, iar pentru spargerea gheţii pe şenalul navigabil al Dunării acţionează remorcherele Perseus, Gheorghieni 2, aparţinând AFDJ şi Grozavu aparţinând MApN.


Introdu codul de mai jos:


* click pe imagine pentru reincarcare daca nu intelegi scrisul.



Trimite Anuleaza
TRIMITE
0 comentarii
 
     


    Mălin Bot

    Decizia de a pedala pe extremismul naţionalist, pentru a aduna voturi la alegerile locale din Odorheiu Secuiesc, plasează Partidul Civic Maghiar (PCM) în categoria partidelor-măscărici. Continuare

    Adevarul on Facebook

    Mioara, o prinţesă părăsită

    Sabin Orcan

    De cealaltă parte, Petre nu suflă niciun cuvinţel în apărarea Mioarei, căci ar însemna că trebuie să se caute şi el niţel prin portofel. Cum ziceam, fostul prim-ministru se comportă ca regii de odinioară.

    Nasc şi la Moldova oameni…

    Liviu Antonesei

    Din când în când, mai ales când unii neghiobi, cărora nu le ajunge rasismul etnic şi trec la cel regional, aruncă vorbe spurcate despre moldoveni, care ar fi leneşi, săraci şi înapoiaţi, îmi amintesc o hartă care a atârnat pe peretele clasei mele pe toată durata liceului…

    Vorbe de prim-ministru

    Grigore Cartianu

    Astăzi nu scriu nimic. Pe ploaia asta, m-am cam lenevit.

    De ce trebuie să votăm

    George Radulescu

    „De ce să mai votez dacă toţi politicienii sunt la fel?".

    Preţul benzinei, umflat cu pompa

    Ovidiu Marincea

    Avem nevoie de bani la buget pentru că tocmai ne-am propus să-l ciuruim cu nişte creşteri salariale, nişte bani la pensionari... De unde îi luăm? Păi din taxe! Bun, să suprataxăm ceva! Aşa par să gândească guvernanţii, oricare ar fi ei, de 20 de ani.

     
    anuntexpres.ro - widget 5 articole