Primul liberal care pleacă din Parlament: Deputatul tulcean Octavian Popa a demisionat!

0
Publicat:
Ultima actualizare:

Deputatul liberal Octavian Popa a demisionat luni, în urma propunerii avansate de preşedintele Crin Antonescu, ca toţi parlamentarii liberali să renunţe la funcţie

Popa şi-a depus demisia la secretariatul Camerei Deputaţilor, având cu acest prilej şi o scurtă discuţie cu preşedintele Roberta Anastase.
„Probabil că a fost profund îndurerată când a aflat direct că îmi dau demisia.Serios acum, cred că era nevoie de o acţiune fermă, nu mai merge cu discuţii sterile, să facă varză fără opoziţie. Eu cred că oamenii care m-au votat înţeleg că trebuia să luăm măsuri, să ne distanţăm de aceşti guvernanţi, aşa cum şi ei au protestat în stradă“ spune Octavian Popa.
Acesta mai spune că nu ştie deocamdată dacă în colegiul său, colegiul numărul 3, se vor organiza noi alegeri până la planificarea alegerilor comasate.
„Cert este că şi dacă se organizează acum alegeri pe colegiu nu voi participa, nu vreau să fim nici măcar martori la dezastrul din Parlament şi Guvern“ mai spune deja fostul deputat.


Tulcea

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite