Delta a ajuns pe primul loc

0

Fotbaliştii tulceni au revenit pe prima poziţie în clasamentul ligii secunde, după ce au învins acasă o fostă  echipă de prima ligă, Victoria Brăneşti

Tulcenii au câştigat ieri meciul disputat pe teren propriu şi au revenit acolo unde şi-au propus să termine campionatul, pe prima poziţie. În partida de sâmbătă cu Brăneşti tulcenii au deschis scorul în minutul 40 prin Toba, la pauză scorul fiind 2-0 după golul lui Cucu din minutul 44. Oaspeţii au redus din diferenţă pe finalul meciului prin Vasilescu, care a marcat în chiar ultimul minut de joc.
După primele opt etape Delta Tulcea ocupă primul loc în clasamentul seriei I, cu 16 puncte, urmată de Săgeata Năvodari la un punct şi de Viitorul Constanţa la două puncte.
Etapa viitoare programează la Năvodari derbyul seriei, meciul dintre Delta şi Săgeata Năvodari.