Delta Tulcea învinsă pe teren propriu

0

Echipa tulceană a pierdut primul meci din acest campionat în compania formației C.S. Municipal Studențesc Iași, cu scorul de 1-2. În urma acestui rezultat, tulcenii se află pe locul 6 în clasament.

Tulcenii s-au văzut conduși încă din minutul 8 al partidei de pe teren propriu, când Claudiu Tudor a şutat în transversală din afara careului mare, iar Gado a reluat din apropiere. În minutul 57, ieșenii aveau să înscrie din nou la o centrare de pe partea stângă a lui Herghelegiu când Gado a reluat cu capul de la 7 metri.

Tulcenii aveau să reducă din handicap abia în minutul 76, când Cârjă a pătruns pe partea dreaptă, înscriind cu şut la colţul lung de la 12 metri.
Antronorul Cristi Dulca a aliniat următoarea formație: Stoicescu (cpt.) - Cârjă, D. Munteanu, Soporan, D. Sânmărtean - Oae, Coconaşu, Postolache, Ţene (16 Mansur) - D. Florea, Henry.

După două etape, Delta Tulcea  se află pe locul 6 în clasamentul primei serii a Ligii secunde.