Delta Tulcea a pierdut la Giurgiu

0
Tulcenii au făcut un joc slab la Giugiu

Fotbaliştii tulceni nu au mai repetat evoluţia bună din meciul de acasă cu Steaua II şi au fost învinşi de Astra II Giurgiu cu scorul de 2-0.

La al doilea meci pe banca tulcenilor antrenorul Cristi Dulca a cunoscut gustul înfrângerii la Giurgiu, în partida desfăşurată sâmbătă în cadrul etapei a 11-a.Gaydele au marcat câte un gol în fiecare repriză.A deschis scorul Lukacs în minutul 37, după o reluare cu capul din careul mic, la o centrare a lui C.Gheorghe.Cei de la Astra II au închis tabela în minutul 85 tot după o lovitură de cap, de data aceasta a lui William. După această etapă Delta Tulcea ocupă poziţia a zecea în clasament, cu 14 puncte.
Delta: Olteanu - Peteleu, Grigorov, Scarlat, Lorincz - Postelnicu, Coconaşu, Creţu, Neagu - Florea, E. Nanu
Rezerve: Pârvu - Mişelăricu, Henry, Lintaru, Macare, Şt. Ciobanu, R. Radu