Delta Tulcea, la cinci puncte de promovarea în prima ligă la fotbal!

0

Fotbaliştii tulceni au obţinut cea de-a opta victorie consecutivă după ce au învins astăzi în deplasare Steaua II.

Echipa Delta Tulcea a trecut cu scorul de 3-0 de Steaua II într-o partidă disputată azi dimineaţa, de la ora 11, la Bucureşti, în cadrul etapei a 25 din Liga a II- la fotbal. Golurile au fost  înscrise de Radu, în minutul 30, Mansur, în minutul 58, şi de Nanu, care a transformat un penalty în minutul 75. După acest meci Delta ocupă locul patru în clasament, la doar cinci puncte de locul promovabil ocupat de Concordia Chiajna, care are un joc mai puţin, urmând să joace cu Snagov de la ora 16,30.
Delta Tulcea: I. Olteanu - Peteleu, Grigorov (cpt), Soporan, S.Cucu - Câju, Coconaşu, J. Vajda, N. Creţu - D. Florea, R. Radu
Rezerve: Samoilă, Scarlat, D. Sânmărtean, Oae, Mansur, Henry, E. Nanu
Antrenor: Cristian Dulca