Politehnica Timişoara, eliminată din Cupa României de vicecampioana Ştiinţa Bacău

0
Antrenorul Politehnicii Timişoara, Nedeljko Vuckovic

Într-un meci disputat aseară, la Baia Mare, în cadrul sferturilor de finală ale Cupei României, handbaliştii bănăţeni au fost învinşi cu 23-17, după un început de meci pe care l-au dominat, reuşind nu mai puţin de opt minute fără gol primit.

Până la pauză, însă, Ştiinţa Bacău, echipa clasată pe locul doi în campionat după HCM Constanţa, a preluat conducerea cu 12-10 şi nu a mai cedat iniţiativa până la final, profitând şi de ineficienţa timişorenilor în faţa porţii adverse.

Cel mai bun marcator din echipa antrenată de Nedeljko Vuckovic a fost Mihai Timofte, cu şapte goluri, în timp ce de la băcăuani s-au remarcat Ghiţă şi Ramba, fiecare cu câte cinci reuşite.