Stiri din Timisoara

VIDEO Ţiganii cu maşini de lux au blocat o autostradă din Germania

3 decembrie 2009, 09:00 |  Autor: Daniel Dancea | 

Cuvinte cheie: timisoara, tigani, chef, germania, Frankfurt,

Alaiul a fost condus de un Hummer „împodobit“ ca acasă, în România

Alaiul a fost condus de un Hummer „împodobit“ ca acasă, în România

 

În vara acestui an bogătaşul rrom Crinu din Timişoara a fost naş de botez la o petrecere ce a avut loc în oraşul Frankfurt am Main. Filmul chefului a fost postat pe youtube în aceste zile. Cameramanul care a filmat evenimentul, Florin Lipovan a povestit pentru adevărul, cum i-au lăsat ţiganii pe nemţi ca la dentist.

„Se uitau nemţii ca la felul şapte”, caracterizează Lipovan reacţia nemţilor la vederea alaiului cu maşini de lux de sute de mii de euro. Pentru petrecerea la care rromii au aruncat cu banii a fost închiriat un palat din oraşul Hanau. La petrecerea ţigănească de la nemţi, chefliii nu au scăpat de poliţie. „I-a avertizat poliţia pentru că mergeau pe autostradă cu 30 de kilometri la oră în paralel. Au spus să nu mai filmăm, dar mai ales să nu mai staţionăm pe banda de urgenţă” a mai povestit cameramanul.

Rolul principal al petrecerii de la Frankfurt a fost jucat de naşul de botez, Crinu. Florin Lipovan a spus că în aceeaşi lună cu botezul, Crinu (care se ocupă cu maşini de lux şi are mai multe vile în Timişoara şi Germania) a avut nunta fiicei, în acelaşi stil, petrecere la care a cântat manelistul Nicolae Guţă, iar bogătaşul rrom Crinu a aruncat cu banii.

Introdu codul de mai jos:


* click pe imagine pentru reincarcare daca nu intelegi scrisul.



Trimite Anuleaza
TRIMITE
0 comentarii
 
     

    VIDEO Ţiganii se bat în nunţi „împărăteşti” pe internet

    Ziarul „Adevărul” a atras atenţia asupra fenomenului care ia amploare în Europa: nunţi ţigăneşt ...

    VIDEO Frankfurt, blocat de un botez ţigănesc

    Câteva familii de rromi din Banat invitate la o petrecere de botez i-au lăsat cu gura căscată p ...

    Timişoara, în zodia nunţilor ţigăneşti „de valoare”: mirese duse cu Lamborghini şi dedicaţii pentru „ministrul Finanţelor”

    Luna august coincide cu vacanţele romilor plecaţi în străinătate. Tot în această lună ţiganii p ...

    EXCLUSIV Cum şi-a început "cariera" baştanul mafiei imobiliare: a terorizat o familie din Timişoara zi şi noapte

    Cazierul lui Ionel Sandner, alias Ionelaş Cârpaci, este pătat cu condamnări pentru teroare imob ...

    Viaţa bate filmul: cum a transformat baştanul Viscol un cinematograf în palat ţigănesc

    Cinema „Victoria” se transformă în sală modernă, iar „Capitolul” în pagodă tradiţională. Iulian ...

    Ţiganii de mătase fac nunţi în Europa

    Italienii, francezii şi nemţii sunt martorii unui nou curent printre ţiganii români din străină ...

    Paranghelie țigănească de lux: baștanii din Timișoara s-au întrecut în a-și arăta mașinile și vestimentațiile de firmă GALERIE FOTO

    Nuntă în familiile "nașului" mafiei imobiliare din orașul de pe Bega, Ionelaș Cârpaci și a unui ...

    Vaslui: PORTRET/ Nicolaie Mihai a luptat 25 de ani împotriva infractorilor

    Fostul procuror s-a confruntat de-a lungul carierei cu mii de speţe, care de care mai dificile. ...

    CRAIOVA: Euroaveri din jafuri, cerşetorie şi trafic cu carne vie

    Mai multe clanuri ţigăneşti care au pus bazele unor reţele de sute de tinere, printre ele şi mi ...

    VIDEO Filmele nunţilor ţigăneşti cu generic ca în “Dallas” şi în “Tânăr şi neliniştit”

    Nunta este unul dintre cele mai speciale momente pentru ţiganii din Timişoara. Acest gen de eve ...


    Mălin Bot

    Decizia de a pedala pe extremismul naţionalist, pentru a aduna voturi la alegerile locale din Odorheiu Secuiesc, plasează Partidul Civic Maghiar (PCM) în categoria partidelor-măscărici. Continuare

    Adevarul on Facebook

    Poticnelile Guvernului Ponta

    Ovidiu Nahoi

    De oriunde ar veni, uninominalul are aceleași probleme.

    România – duşmanul de serviciu

    Ion Cristoiu

    Român e, atât pentru scriitor, cât şi pentru redactor, tot ceea ce poate fi opus termenului de sovietic.

    Grăjdanul lui Ponta, Grăjdanul lui Năstase

    Grigore Cartianu

    Au trecut şase zile de când Constantin Adrian Balaban Grăjdan a folosit Guvernul pe post de maşină de spălat a chiloţilor penali ai lui Adrian Năstase.

    Preţul benzinei, umflat cu pompa

    Ovidiu Marincea

    Avem nevoie de bani la buget pentru că tocmai ne-am propus să-l ciuruim cu nişte creşteri salariale, nişte bani la pensionari... De unde îi luăm? Păi din taxe! Bun, să suprataxăm ceva! Aşa par să gândească guvernanţii, oricare ar fi ei, de 20 de ani.

    Politicienii care este

    Grigore Cartianu

    Acest articol n-ar fi existat dacă urechile autorului său n-ar fi biciuite, seară de seară, de un cuvânt folosit de politicieni precum bisturiul chirurgical de către ţapinari: „datorită“.

     
    anuntexpres.ro - widget 5 articole