Timişoara: Steaua a bătut la Timişoara

0

Echipa bucureşteană a învins cu 1-0, prin golul marcat de Romeo Surdu, în minutul 68.

Jucătorii pregătiţi de Ovidiu Sabău au pierdut primul meci din acest campionat. Deşi păreau favoriţi în meciul cu Steaua, timişorenii nu au reuşit să se impună în faţa trupei lui Stoichiţă. Omul meciului a fost portarul Zapata, care a apărat totate mingile trimise de jucătorii timişoreni.

Singurul gol al meciului a căzut în minutul 68 şi i-a aparţinut lui Romeo Surdu. Acesta a înscris cu largul concurs a portarului Pantilimon, care a resipins în faţă mingea şutată de Moreno. „Poli” putea egala în minutul 88, când şutul lui Bourceanu a lovit bara transversală. În minutul următor, Bourceanu a văzut cartonaş roşu la o intrare dură la Surdu.

Poli: Pantilimon – Mera (Parks, 59), Nibombe, Scutaru - Bonfim, Alexa (Magera, 80), Bourceanu, Artiom Karamian - Arman Karamian, Bucur, Curtean (Stancu, 62).

Steaua: Zapata - Baciu, Rada, Ghionea, Rada - Nicoliţă, Ov. Petre (Tănase, 82), Pleşan, Toja – Moreno (Bikfalvi, 89), Surdu.