Stiri din Timisoara

Timişoara: Studenţii ucigaşi sunt duşi la psihiatru

25 august 2009, 21:21 |  Autor: Cristian Poelincă  | 

Timişoara: Studenţii ucigaşi sunt duşi la psihiatru

Timişoara: Studenţii ucigaşi sunt duşi la psihiatru

 

Procurorii timişoreni care anchetează crima de la Medicină au informat că ambii studenţi vor fi duşi la psihiatru.

  Sergiu Florea şi Carmen Bejan, aflaţi acum în arestul Poliţiei Timiş, urmează să fie transportaţi la Bucureşti după ce procurorii vor propune prelungirea mandatelor de arestare emise pe numele lor. Procurorii spun că tinerii vor fi transportaţi la Bucureşti, la Institul de Medicină Legală „Mina Minovici”, unde expertiza neuropsihiatrică urmează să fie realizată de cei mai reputaţi medici de specialitate din ţară. Asta pentru ca rezultatul expertizei neuropsihiatrice să nu poată fi ulterior contestat de avocaţi, în cazul în care testarea ar fi fost realizată la Timişoara.

Sergiu Florea şi Carmen Bejan sunt arestaţi de la începutul lui august, când au ucis şi tranşat un bărbat de 65 de ani, într-un cămin studenţesc al Universităţii de Medicină.
Introdu codul de mai jos:


* click pe imagine pentru reincarcare daca nu intelegi scrisul.



Trimite Anuleaza
TRIMITE
0 comentarii
 
     

    Ramona Ursu

    Nu e „Ferma animalelor“. De fapt, e o nedreptate să compari porcul cu acei indivizi fără scrupule, plini de nesimţire şi cu un tupeu mare cât toate haznalele României adunate la un loc. Continuare

    Fericirea de a îngheţa într-un tren din Bărăgan

    Grigore Cartianu

    Declaraţia săptămânii nu vine de la eterna gâlceavă din Palatul Parla­mentului, ci dintr-un alt palat, situat în apropierea Gării de Nord.

    Nimic pentru România

    Petre Barbu

    N-am scris pentru România şi nici pentru patronii gazetelor. Am scris aşa, ca să mă cred Dumnezeu.

    Boala noastră fără leac

    Radu Paraschivescu

    Există trei borne obligatorii pe traseul suspicionitei româneşti în tranziţie.

    Inaniţia la români

    Dan Străuţ

    La prima vedere, e doar statistică: România – o ţară „eminamente agrară“ – importă mâncare de peste trei miliarde de euro pe an, iar în anul agricol de vârf 2011 importurile agroalimentare au atins recordul istoric de 3,7 miliarde de euro.

    Corupţia ca stare de fapt

    Liviu Avram

    Butada care caracterizează guvernările de stânga-dreapta din România: unii sunt prea hoţi, ceilalţi sunt prea proşti.

    Adevarul on Facebook
     
    anuntexpres.ro - widget 5 articole