Poli Timişoara s-a calificat în optimile Cupei

0
Mansour Gueye

Bănăţenii s-au impus fără emoţii, chiar dacă au folosit mai multe rezerve, în deplasare la echipa de ligă secundă Juventus Bucureşti, scor final 3-1, şi au trecut în turul următor ar competiţiei eliminatorii pe care plănuiesc să o câştige.

Golurile alb-violeţilor au fost marcate de Mansour (minutul 20), Tameş (34) şi Goga (51), în timp ce pentru gazdele din Colentina a înscris Nica. Cosmin Contra a trimis în teren o echipă cu mai mulţi jucători care nu au apucat să evolueze prea mult în acest sezon: Pantilimon - Dukic, Cisovsky, Mera, Luchin - Chiacu, Tameş, Bourceanu, Poparadu - Goga, Mansour. Pe parcurs au mai intrat Nikolici, Scutaru şi Curtean. Autorul primului gol, Mansour Gueye, a fost înlocuit cu muntenegreanul Stefan Nikolici în minutul 40, fiind accidentat. Timişorenii au jucat cu un om în minus din minutul 56, când fundaşul central Marian Cisovsky a fost eliminat pentru un fault în postură de ultim apărător.

Următorul meci pentru Poli Timişoara va fi duminică, de la ora 18.30, în deplasare la Pandurii Tg. Jiu.