Poli Timişoara a câştigat la scor de neprezentare meciul cu echipa lui Rădoi

0
Dorin Goga a deschis scorul

Bănăţenii au disputat aseară penultimul amical al cantonamentului din Austria şi au câştigat cu 3-0 partida cu Al Hilal, prin golurile marcate de Goga, Cisovsky şi Bourceanu.

Partida jucată la Mollbrucke nu a avut istoric. Alb-violeţii au deschis scorul încă din minutul şase, când Dorin Goga a trimis în plasă o minge bâlbâită de portar la o centrare a lui Bonfim. La cinci minute după pauză, Marian Cisovsky a înscris cu capul dintr-un corner executat de Vrsici, iar scorul final a fost stabilit de Alex Bourceanu, tot cu capul, după o centrare a lui Dukici.

Elevii lui Vladimir Petrovici mai au de îndurat câteva zile de cantonament şi încă o întâlnire amicală până să revină acasă. Joi, alb-violeţii vor înfrunta Al Saad, echipa antrenată de Cosmin Olăroiu, iar la finalul săptămânii vor reveni la Timişoara. Prima partidă oficială, pe teren propriu cu Gloria Bistriţa, sâmbătă, 24 iulie, de la ora 20:30.