Timişoara: "Poli" şi-a refăcut moralul zdrobind o nou-promovată

0

Elevii lui Ioan Ovidiu Sabău s-au răzbunat pe Internaţional Curtea de Argeş, echipă pe care a învins-o cu acelaşi scor cu care a pierdut în Europa: 3-0.

Poţi urmări desfăşurarea partidei aici.

Goga, Bucur şi Arman Karamyan au marcat golurile celei mai clare victorii din campionat pentru timişoreni. Argeşenii au făcut faţă cu brio în prima repriză echipei caer joacă în grupele Liga Europa, însă au cedat, mai ales fizic, în mitanul secund.

"Poli" se clasează după această etapă pe locul patru, la egalitate cu echipele de pe locul doi şi trei, Urziceni şi CFR Cluj (17 puncte), însă cu un golaveraj mai slab. După pauza prilejuită de meciurile echipei naţionale cu Serbia şi Feroe, timişorenii vor primi pe teren propriu vizita unei alte nou-promovate, Ceahlăul Piatra-Neamţ.