Timişoara: Pantilimon l-a bruscat pe Bonfim în meciul cu Şahtior (GALERIE FOTO)

0

Tensiunea meciului Şahtior - "Poli" Timişoara din Liga Campionilor a creat conflicte între coechipieri, chiar pe teren.

Citeşte şi:

Prime de vis pentru jucătorii de la "Poli"

"Gattuso din Banat" a fost spaima ucrainienilor

VIDEO Sute de fani au sărbătorit în Piaţa Unirii rezultatul meciului FC Timişoara - Sahtior Doneţk

Unul dintre cei mai liniştiţi jucători din lotul bănăţenilor, portarul Costel Pantilimon, a avut o ieşire nervoasă la adresa lui Eder Bonfim, fundaşul dreapta al echipei. Incidentul s-a petrecut când mai erau 20 de minute de joc, după golul de 1-1 reuşit de Şahtior.

La primul gol al ucrainenilor, Bonfim l-a scăpat din marcaj pe Gladky, care a înscris cu capul de la şapte metri de poartă. Câteva minute mai târziu, o nouă greşeală a fundaşului brazilian a creat o nou ocazie mare pentru echipa lui Mircea Lucescu. După încheierea fazei, portarul Costel Pantilimon a răbufnit, certându-l şiş bruscându-l pe Bonfim sub privirile mirate ale coechipierilor. Portughezul nu a ripostat, iar conflictul a fost stins la vestiare, după meci.

"Se mai întâmplă în timpul meciului să fie o tensiune foarte mare, chiar dacă poate nu ar trebui să fie aşa. Dar nu suntem certaţi, am discutat şi mi-am cerut scuze la final. Asta este. Se mai întâmplă", a spus Pantilimon, citat de "Prosport".