Stiri din Timisoara

Timişoara: Sicriu de 12.000 de euro cu aer condiţionat pentru rromul tranşat la Medicină (FOTO EXCLUSIV)

3 august 2009, 21:21 |  Autor: Stefan Both  | 

Timişoara: Sicriu de 12.000 de euro cu aer condiţionat pentru rromul tranşat la Medicină (FOTO EXCLUSIV)

Timişoara: Sicriu de 12.000 de euro cu aer condiţionat pentru rromul tranşat la Medicină (FOTO EXCLUSIV)

 

Peste 400 de rude şi prieteni şi-au anunţat prezenţa în această seară, la priveghiul lui Trifu Schrottu.

CITIŢI ŞI:

  • Timişoara: Tatăl studentei suspectate de crima de la Medicină crede că fiica lui a fost sechestrată
  • VIDEO Romii sunt şocaţi că judecătorul lor ar fi fost tranşat de doi studenţi cu un cuţit de bucătărie
  • EXCLUSIV Studentul suspectat de crima de la Medicină a mai fost la poliţie pentru un scandal din gelozie (GALERIE FOTO)
  • UPDATE Studentul suspectat de crima de la Medicină şi-a tăiat venele şi este la Spitalul Judeţean
  • Doi studenţi la Medicină, suspectaţi că au tăiat în bucăţi un rom (GALERIE FOTO)
  • Crimă fără precedent în căminul de la Medicină
  • Timişoara: Romul tranşat va avea o înmormântare de rege 

    Trifu Schrottu, bărbatul rrom ucis de cei doi tineri de la Medicină, va avea parte de o înmormântare regească. Rudele au pregătit deja totul şi aşteaptă peste 400 de invitaţi din Germania, Franţa, Italia şi America. Verişori, cumnaţi, nepoţi, neamuri şi prieteni din toată lumea se vor aduna la vila lui Shrottu. Şi-a anunţat participarea şi Bulibaşa Dulce din America. Printre extravaganţele înmormântării lui Schrottu se numără un sicriu în valoare de 12.000 de euro, cu aer condiţionat, cai, bodyguarzi şi un alai nemaivăzut.

    Concert la priveghi

    Corpul lui Trifu Schrottu va fi adus astăzi acasă, iar invitaţii vor sta la priveghi de la ora 19.00, până dimineaţa. În curtea vilei au fost întinse mese şi scaune îmbrăcate în catifea. „Va fi înmormântat ca un om mare. Era un împărat printre ţigani”, au spus rudele lui Trifu. “Vream să apară şi la noi pedeapsa cu moartea, ca în America. Să fie moarte pentru moarte, dintre pentru dinte.”, a spus Dorin Mihai. La priveghiul din această seară va cânta o trupă de muzică creştină.

  • Introdu codul de mai jos:


    * click pe imagine pentru reincarcare daca nu intelegi scrisul.



    Trimite Anuleaza
    TRIMITE
    0 comentarii
     
       


      Adevarul on Facebook

      Mălin Bot

      Instalarea prim-ministrului pupilă Victor Ponta, la Guvern, în fostul birou al mentorului-inculpat Adrian Năstase, capătă un înţeles simbolic aparte astăzi, după manevrele de la Inspectoratul de Stat în Construcţii. Continuare

      Politicienii care este

      Grigore Cartianu

      Acest articol n-ar fi existat dacă urechile autorului său n-ar fi biciuite, seară de seară, de un cuvânt folosit de politicieni precum bisturiul chirurgical de către ţapinari: „datorită“.

      Du-te acasă, bodyguard!

      Petre Barbu

      Şi am uitat, la dracu’!, să mă iubesc şi să-mi iubesc îngerul meu păzitor.     

      Se poartă căpuşele

      Simona Catrina

      Mi-amintesc de un amic bun ca un corn cald, generos şi chitit pe o viaţă onestă, îndrăgostit ghem de o colegă de facultate.

      Papagalul lui Flaubert

      Andrei Craciun

      Am aniversat de curând, în tăcere, fără fast, ba chiar fără niciun martor, un deceniu de când sunt flaubertian.

      Restauraţia

      Liviu Avram

      Cel mai norocos personaj din procesul Trofeul Calităţii este Adrian Năstase.

       
      anuntexpres.ro - widget 5 articole