Stiri din Timisoara

Timişoara: Românii inventează bancuri despre Crima de la Medicină

12 septembrie 2009, 21:21 |  Autor: Lavinia Bălulescu  | 

Timişoara: Românii inventează bancuri despre Crima de la Medicină

Timişoara: Românii inventează bancuri despre Crima de la Medicină

 

Comunitatea de internauţi face haz de necaz în legătură cu crima de la Universitatea de Medicină şi Farmacie din Timişoara.

CITEŞTE ŞI:

Studenta acuzată de crima de la Medicină află astăzi dacă scapă de puşcărie

Studentul ucigaş de la Medicină îşi scrie romanul vieţii pentru că a fost rănit în dragoste


Procurorii au cerut instanţei ca suspecţii în crima de la Medicină să mai stea după gratii 29 de zile

Studenţii ucigaşi sunt duşi la psihiatru

EXCLUSIV/Medicii legişti au stabilit cauza morţii victimei din crima de la Medicină

„Cum dau anunţ la matrimoniale fetele din Timişoara? Studentă la medicină, sâni mari, fund bombat, fac sex de ţi se taie picioarele”, acesta este cel mai cunoscut banc inventat după crima din căminul Universităţii de Medicină şi Farmacie din Timişoara. Mai în glumă, mai în serios, românii comentează pe forumuri şi fac haz de necaz.


„Sergiu a cerut-o pe Carmen de nevastă, iar ea a zis da. Acum probabil aşteaptă mult mai relaxat procesul, sentinţă mai grea de atât oricum n-au cum să-i dea”, spune un glumeţ care aşteaptă cu nerăbdare deznodământul cazului.


După 20 de ani


Multe dintre bancuri se referă la posibila relaţie care va exista între Sergiu şi Carmen peste 20 de ani. „Bine că acum te-a apucat tranşatu`, când ştii bine că trebuie să mergem la mama”, sau „Iubitule, te rog, tranşează mai repede că întârziem la adunarea de duminică. Şi iar ne dă pastorul la gazeta de perete, că am întârziat la slujbă şi am venit cu hainele şi maşina pătate de sânge”. Pe lista bancurilor se înscrie şi: „Carmen către Sergiu: mai stai mult în baie, bărbate, să tranşezi la client? Că a sunat următorul şi trebuie să mă fac frumoasă”.
Cei doi studenţi sunt acuzaţi de uciderea şi tranşarea lui Trifu Schroth, un bărbat de 65 de ani.

Introdu codul de mai jos:


* click pe imagine pentru reincarcare daca nu intelegi scrisul.



Trimite Anuleaza
TRIMITE
0 comentarii
 
     


    Adevarul on Facebook

    Mălin Bot

    Instalarea prim-ministrului pupilă Victor Ponta, la Guvern, în fostul birou al mentorului-inculpat Adrian Năstase, capătă un înţeles simbolic aparte astăzi, după manevrele de la Inspectoratul de Stat în Construcţii. Continuare

    Politicienii care este

    Grigore Cartianu

    Acest articol n-ar fi existat dacă urechile autorului său n-ar fi biciuite, seară de seară, de un cuvânt folosit de politicieni precum bisturiul chirurgical de către ţapinari: „datorită“.

    Du-te acasă, bodyguard!

    Petre Barbu

    Şi am uitat, la dracu’!, să mă iubesc şi să-mi iubesc îngerul meu păzitor.     

    Se poartă căpuşele

    Simona Catrina

    Mi-amintesc de un amic bun ca un corn cald, generos şi chitit pe o viaţă onestă, îndrăgostit ghem de o colegă de facultate.

    Papagalul lui Flaubert

    Andrei Craciun

    Am aniversat de curând, în tăcere, fără fast, ba chiar fără niciun martor, un deceniu de când sunt flaubertian.

    Restauraţia

    Liviu Avram

    Cel mai norocos personaj din procesul Trofeul Calităţii este Adrian Năstase.

     
    anuntexpres.ro - widget 5 articole