Timişoara: Sabău: "Mă bucur că avem o echipă de caracter"

0

“Poli” Timişoara a câştigat un punct în deplasarea de la Cluj şi a rămas pe poziţia de lider şi după runda a 11-a.

Fotbaliştii timişoreni au încheiat la egalitatea 0-0, derby-ul cu CFR, care s-a disputat, aseară, la Cluj. Ardelenii au terminat partida cu un om în minus, după eliminarea lui Traore, în minutul 72, însă bănăţenii nu a reuşit să fructifice avantajul numeric.

Sunt fericit pentru acest rezultat, pentru ambiţia pe care au manifestat-o băieţii şi pentru ritmul pe care l-am avut în special în prima repriză. În partea secundă am avut două ocazii mari, dar şi ei, numai intervenţia lui Pantilimon din ultimele minute a făcut ca scorul să rămână 0-0. Consider rezultatul ca unul echitabil şi mă bucur că am rămas pe primul loc. Mă bucură că avem o echipă cu caracter, care dă totul în teren”, a declarat Ovidiu Sabău.

Etapa viitoare, duminică, 1 noiembrie, “Poli” va juca cu Steaua, pe stadionul “Dan Păltinişanu”.