Timişoara: Jucătorii de la "Poli", titulari de drept la echipele naţionale

Toţi cei cinci fotbalişti de la Timişoara care au fost convocaţi la echipele lor naţionale au jucat miercuri seara.

Citeşte şi:

Nibombe s-a întors la "Poli" şi poate evolua cu Ceahlăul

"Poli" şi-a făcut blog pentru comunicarea cu suporterii

Costel Pantilimon a fost integralist în partida România - I-le Feroe 3-1, iar Gigel Bucur a jucat 77 de minute, fiind înlocuit pe final cu Andrei Cristea. Micuţul atacant al bănăţenilor a făcut un meci excelent, trecându-şi în cont un gol şi o pasă de gol. Până acum, Gigel Bucur a reuşit patru goluri în 17 prezenţe în tricoul naţionalei.

Artiom Karamyan a jucat toate cele 90 de minute în partida Turcia - Armenia 2-0, iar "fratele" Arman a evoluat în primele 77 de minute. Cel mai negăjit jucător bănăţean al serii a fost cu siguranţă portarul Bosniei, Nemanja Supici, care a încasat cinci goluri de la Spania. Un alt fotbalist al timişorenilor convocat la "naţională", Dare Nibombe, nu a putut împiedica înfrângerea echipei sale, Togo, în duelul cu Camerun (0-3).