Stiri din Timisoara

Timişoara: Piranda-şefă a clanului Cârpaci, care a bătut o avocată în centrul oraşului, este urmărită penal

24 septembrie 2009, 21:21 |  Autor: Cristian Poelincă  | 

Timişoara: Piranda-şefă a clanului Cârpaci, care a bătut o avocată în centrul oraşului, este urmărită penal

Timişoara: Piranda-şefă a clanului Cârpaci, care a bătut o avocată în centrul oraşului, este urmărită penal

 

Ileana Cârpaci a fost audiată şase ore de poliţiştii Secţiei 3 din Timişoara, iar apoi a fost eliberată.

CITEŞTE ŞI:

Timişoara: Clanurile ţigăneşti îşi fac dreptate cu pumnul şi cu picioarele

VIDEO Avocata bătută de romi în centrul oraşului: „Ţiganii m-au ameninţat de faţă cu poliţia că îmi iau gâtul”


Femeia (foto jos) este acuzată că împreună cu alţi cinci indivizi a bătut o avocată în plină stradă, luni seara, la doi paşi de Catedrala Mitropolitană din Timişoara.



Avocatul Carmen Obârşanu (foto jos) susţine că a fost bătută în faţa palatului ţigănesc, după ce şi-a vizitat un client de 70 de ani, vecin cu romii, căruia clanul Cârpaci vrea cu orice preţ să-i ia casa. 

  

„Romii au dărmat gradul dintre curţi. Ei consideră că eu am intrat în casa lor, deşi eram în curtea vecinului lor, cu care ei se judecă. Când am plecat din casa clientului meu, au tăbărât pe mine, m-au umplut de sânge în plină stradă şi mi-au spus că mă omoră”, a povestit avocatul Carmen Obârşanu, care a primit un certificat medico-legal cu 7 zile de îngrijiri medicale, în urma agresiunii.

CITEŞTE O ANCHETĂ ÎN EXCLUSIVITATE DESPRE CUM A ACAPARAT CLANUL CÂRPACI TIMIŞOARA:
Clanul Cârpaci terorizează oraşul, sub protecţia procurorilor şi susţinut de nume grele din sistemul judiciar

„În urma studierii materialului din dosar, poliţiştii, cu avizul procurorului, au dispus începerea urmăririi penale faţă de Cârpaci Ileana sub aspectul săvârşirii infracţiunii de loviri şi alte violenţe”, a spus agentul Marinela Apostolache, purtătorul de cuvânt al Poliţiei Timiş.



CITEŞTE ŞI:

Timişoara: Un clan ţigănesc a bătut cu sălbăticie şi a ameninţat cu moartea o avocată în centrul oraşului

Timişoara: VIDEO Avocata bătută cu sălbăticie de şase ţigani: „Mi-au strigat încontinuu: Te omor, te omor, te omor”

Timişoara: VIDEO Avocata bătută de clanul ţigănesc îi înţelege pe studenţii care l-au tranşat pe rromul de la Medicină

Mafia imobiliară ţigănească loveşte cu pumnul 

Arad:(SONDAJ) Modalităţile de tortură ale celui mai temut clan de interlopi din Arad

Arad: Cazul crimei lui Traian Trifa, fiul de judecător ucis acum cinci ani, îi sperie pe arădeni


Introdu codul de mai jos:


* click pe imagine pentru reincarcare daca nu intelegi scrisul.



Trimite Anuleaza
TRIMITE
0 comentarii
 
     


    Adevarul on Facebook

    Mălin Bot

    Instalarea prim-ministrului pupilă Victor Ponta, la Guvern, în fostul birou al mentorului-inculpat Adrian Năstase, capătă un înţeles simbolic aparte astăzi, după manevrele de la Inspectoratul de Stat în Construcţii. Continuare

    Politicienii care este

    Grigore Cartianu

    Acest articol n-ar fi existat dacă urechile autorului său n-ar fi biciuite, seară de seară, de un cuvânt folosit de politicieni precum bisturiul chirurgical de către ţapinari: „datorită“.

    Du-te acasă, bodyguard!

    Petre Barbu

    Şi am uitat, la dracu’!, să mă iubesc şi să-mi iubesc îngerul meu păzitor.     

    Se poartă căpuşele

    Simona Catrina

    Mi-amintesc de un amic bun ca un corn cald, generos şi chitit pe o viaţă onestă, îndrăgostit ghem de o colegă de facultate.

    Papagalul lui Flaubert

    Andrei Craciun

    Am aniversat de curând, în tăcere, fără fast, ba chiar fără niciun martor, un deceniu de când sunt flaubertian.

    Restauraţia

    Liviu Avram

    Cel mai norocos personaj din procesul Trofeul Calităţii este Adrian Năstase.

     
    anuntexpres.ro - widget 5 articole