Timişoara: Elba a învins CSU Sibiu cu 81-78

0

Echipa de baschet masculin BCM Elba Timişoara a învins, miercuri, pe teren propriu, formaţia CSU Sibiu, cu scorul de 81-78 (37-40), într-un meci din etapa a IV-a a Diviziei A.

Timişorenii au fost conduşi pe teren propriu până în minutul 29, când au reuşit să revină pe tabelă, scor 56-55, şi să înceapă ultimul sfert în avantaj, 64-61. După trei sferturi în care au dominat copios confruntarea de pe terenul vicecampioanei, sibienii nu au avut forţa de încheia victorioşi, succesul fiind de partea formaţiei antrenate de Dragan Petricevici.

Princialii marcatori ai meciului au fost Pesici 24 puncte şi Dzambici 17, pentru Elba Timişoara, respectiv Brown 27 şi Smith 14, pentru echipa vizitatoare.

Citeşte şi

Cluj: Roschnafsky a făcut show şi i-a condus pe „Gladiatori” spre prima victorie