Alb-violeții au făcut spectacol la Lugoj: Poli – Autocatania Caransebeș 3-0

0
Timișorenii s-au impus în fața unei echipe de liga a III-a

Jucătorii lui Valentin Velcea și Iosif Rotariu au câștigat amicalul cu Autocatania Caransebeș (3-0), disputat la Lugoj. Golurile timișorenilor au fost marcate de Axente, Popovici și Gorobsov.

Poli a poposit din nou în județul Timiș, jucând un meci de verficare cu FC Autocatania Caransebeș (Liga III, seria a cincea), pe stadionul municipal din Lugoj.

Elevii lui Valentin Velcea au câștigat lejer, cu 3-0, irosind și alte șanse clare într-un meci savurat de cei peste 1.000 de spectatori. Golurile au fost marcate de Axente (minutul 34, pe contraatac, după o pasa de la Goga), Popovici (minutul 50, cu un șut deviat de portar) și Gorobsov (minutul 76, după o lovitură liberă executată înșelător de pe partea stânga).

Poli a început în formula: Lepmets - Belu-Iordache, Scutaru, Ilie, Sandu – Chiș, Zaluschi, Poparadu - Goga, Popovici - Axente. După pauză, au mai intrat: Kirev, Mera, Pătraș, Fuchs, Petcuț, Gorobsov, Cârstea, Popa și Dobricean.