FCM Târgu-Mureş a obţinut o remiză albă în deplasarea de la Victoria Brăneşti

0

În ultimul meci al etapei a X-a a Ligii I de fotbal, FCM Târgu-Mureş a terminat la egalitate, scor 0-0, partida susţinută aseară, în deplasare, cu Victoria Brăneşti.

La FCM Târgu-Mureş au debutat, aseară, jucătorii Caparco, Issa Ba şi Bruno Fernandes. Ospeţii au ratat cele mai mari ocazii ale confruntării: în minutul 17, Ciprian Vasilache a scăpat singur cu portarul advers, însă a şutat imprecis, pe lângă poartă.

Apoi, în minutele 57 şi 61, Fernandes şi Munteanu puteau deschide scorul, însă şuturile lor nu şi-au atins ţinta. Ultima acţiune ofensivă a mureşenilor s-a petrecut cu zece minute înaintea finalului de partidă, atunci când Florin Dan l-a luat la ţintă, din poziţie ideală, pe goalkeeper-ul Stoicescu.

Victoria Brăneşti: 27. Stoicescu - 28. Străuţ (25. Novac '80), 5. Sg. Bar, 24. Marincău, 23. Isac (30. Avram '77) - 8.D. Popa, 17. Olariu, 26. Negru, 4. Nicoară - 10. Oprea (19. Buhuş '88), 24. Prodan. Antrenor: Ilie Stan.

FCM Târgu Mureş: 1. Caparco - 25 Vagner, 4. Cordoş, 28. L. Munteanu, 33. Bruno Fernandes, 32. Topici (5. Onicaş '80) - 90. Ba (10. Casquero '78), 16. Stere, 83. Vasilache (18. Biţiş '72), 19. Fl. Dan - 21. Astafei . Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău

Cartonaşe galbene: Oprea '18 / Bruno Fernandes '90+3

Arbitri: Paul Unimăţan - Ioan Onicaş, Stelian Slabu - Marian Pană

Observatori: Anton Heleşteanu, Florin Halagian. Supervizor: Mircea Cezar Ionescu