City’us Târgu-Mureş şi-a învins echipa secundă şi s-a calificat în semifinalele Cupei României

0
Meciul dintre cele două echipe ale clubului mureşean s-a încheiat cu victoria campioanei României

Prima echipă a clubului City’us Târgu-Mureş s-a impus aseară cu scorul de 13 la 3 în faţa formaţiei secunde, într-o partidă contând pentru sferturile de finală ale Cupei României la futsal.

După un joc agreabil, cu multe faze de poartă şi o evoluţie meritorie a formaţiei secunde, deţinătoarea trofeului s-a impus fără probleme, după ce a avut 7-0 la pauză. În lotul celor de la City’us 2, alături de jucători cu experienţă în futsal ca Moldovan, Szombat sau Mircea, au jucat şi juniori de 15 ani, care au început acest sport doar în urmă cu câteva luni.

Pentru City’us 2 au început jocul: Moldovan – Varga, Mariş, Szombat, Mircea. Au mai jucat: Aszalos, Torok – Kusmodi, Cioc, Togan, Gîndilă, Popa, Dobai şi Cotoară.

City’us, campioana României, a jucat în formula: Iancu – Gherman, C. Matei, Gherman, Lupu. Au mai jucat: Klein – Daniel, Covaci, Csoma A. şi Oltean. Nu au evoluat: Ignat, Nicuşan şi Muntean, toţi 3 accidentaţi.

Iată şi marcatorii golurilor: Oltean (26-aut.), Mircea (32), Dobai (35) / Gherman (3, 11), Lupu (4, 14), Mimi Stoica (15), Gândilă (16-aut.), Csoma (17, 38, 40), Daniel (29), Covaci (30, 39), C. Matei (33).

În urma acestei victorii City’us Târgu-Mureş s-a calificat în semifinalele competiţiei.
Luni, City’us va evolua în deplasare la Focşani, în etapa a XXI-a a Ligii 1.