Victorie pentru City'us în semifinalele Cupei României

0
Victorie pentru City'us Târgu-Mureş

City’us Târgu-Mureş a învins cu 7-4 pe Spicom Sfântu Gheorghe, în manşa tur din semifinalele Cupei României la futsal.

Golurile formaţiei mureşene au fost înscrise de: Csoma (min. 3), Ignat (min. 11), Stoica (min. 18), Lupu (min. 20 şi 40), Fl. Matei (min. 28) şi Gherman (min. 32).

Deţinătoarea trofeului a început bine partida, punctând prin Csoma şi Ignat, în primele minute ale jocului. Oaspeţii de la Sfântu Gheorghe revin pe tabelă prin Mate, în minutul 15. Până la pauză însă, City’us se desprinde la un liniştitor 4-1, prin golurile lui Mimi Stoica şi Lupu.

Partea a doua a jocului a fost mult mai echilibrată. De la 1-4, Spicom vine la 3-4, în urma golurilor lui Pânzaru şi Manya. După duşul rece, tîrgumureşenii îşi arată adevărata valoare şi se desprind din nou la 3 goluri, după reuşitele lui Florin Matei şi Gherman. Până la finalul jocului, ambele echipe mai înscriu câte o dată, scorul final fiind City’us – Spicom 7-4.

City’us a început partida în formula: Klein – Fl. Matei, Lupu, Csoma, Ignat. Au mai jucat: Gherman, Nicuşan, Cr. Matei, R. Radu, Daniel Raymond, Szocs şi Mimi Stoica.

Partida retur se va disputa luni, 23 aprilie, de la ora 20.00, la Sfântu Gheorghe.

În cealaltă semifinală, în primul joc, United Galaţi a învins cu 7-2 pe City’us 2 Târgu-Mureş.