Victorie la Galaţi pentru City'Us Târgu-Mureş

0
Un nou succes pentru mureşeni

City’us Târgu-Mureş a învins aseară la Galaţi, în derby-ul campionatului, cu scorul de 7 la 3. Căpitanul gazdelor, Dima, l-a lovit cu pumnul în faţă pe Florin Matei, după ce şi în timpul jocului a avut mai multe intrări dure asupra acestuia.

În prima repriză, golurile formaţiei mureşene au fost înscrise de Szocs, minutul 5, şut din unghi la colţul scurt, Mimi Stoica minutul 7, pasă în adâncime, şut pe lângă portar, brazilianul Viola (la prima apariţie în tricoul campioanei), minutul 9, cu un şut din afara careului, deviat de un fundaş, Ignat, minutul 13, reluare din unghi după o combinaţie la care au mai participat Lupu şi Fl. Matei şi din nou Mimi Stoica în minutul 19. Scorul la pauză a fost de 5-0 pentru City’us.

În partea a doua a jocului, târgumureşenii au conservat diferenţa, preferând o posesie prelungită. Pentru noi au mai înscris C. Matei în minutul 28, cu un şut din afara careului şi Mimi Stoica, în ultimul minut de joc.

United a punctat de 3 ori, prin Cojoc de 2 ori şi Dima.

Scor final, United - City’us 3-7.