Victorie amicală pentru juniorii FCM-ului târgumureşean

0

Grupa de juniori republicani A de la FC Municipal Târgu-Mureş a învins în deplasare cu scorul de 9-4 pe CSS Reghin, în prima partidă de verificare de la reluarea pregătirilor.

Pentru FCM au punctat Nealcoş (de 3 ori n.r.), Ormenişan (două goluri n.r.), Sava (două goluri n.r.), Toth şi Purcar. Portarul “municipalilor” mici, Vlad Negru, a parat şi două lovituri de la 11 metri.Meciul, desfăşurat pe terenul “Metalul” din Reghin, s-a disputat pe durata a trei reprize de cate 35 de minute fiecare.

Antrenorul Marius Olaru i-a folosit în formula de start pe Negru- Ghejan, Jeler, Moldovan, Câmpean- Huza, Bungărdean, Gândilă, Szombatfalvi- Nealcoş, Toth. Pe parcurs au mai intrat portarul Bârsan şi jucătorii de câmp Ormenişan, Sava, Szep, Purcar, Popa, Szabadi, Bordaş şi Mate.