Un nou eșec pentru FCM Târgu-Mureș. Arbitrajul a fost contestat de tot stadionul!

0

FCM-ul a pierdut un nou meci pe tren propriu, scor 1-2, de data aceasta în fața campioanei României și ttodată reprezentantei noastre în Champions League, Oțelul Galați.

Gălăţenii au învins în Ardeal cu două goluri extrem de norocoase. Şi trupa lui Selymes a punctat după un moment de rătăcire în apărarea lui Munteanu. Sârghi a deschis scorul în minutul 54 pentru țelul, iar Sergiu Buș a egalat la faza imediat următoare. Paraschiv a marcat golul victoriei gălățene trei minute mai târziu, profitând de neatenția apărării mureșene. La finalul meciului, arbitrul Istvan Kovacs a fost huiduit de întreg stadionul pentru prestația sa.

"Am făcut o repriză foarte bună, dar apoi am primit gol şi nu ne-am mai creat ocazii. Am făcut două greşeli uriaşe la două faze fixe. Am simţit că numai împotriva noastră a fluierat. Orice fault a fost dat pentru Galaţi. Din câte am înţeles trebuie să se dea şi un cartonaş roşu pentru Oţelul", a declarat Tibor Selymeş la conferinţa de presă.