Umilinţă în Sala Sporturilor! Ucraina a defilat în faţa României

0

Echipa naţională de futsal a României a suferit un eşec usturător în faţa echipei similare a Ucrainei, în barajul pentru calificarea la Campionatul Mondial de Futsal.

Vecinii de la Nord au câştigat cu scorul de 4 la 0 (3-o la pauză), rezultatul asigurând în proporţie mare calificarea Ucrainei la Campionatul Mondial. Ucrainienii au deschis scorul la doar 65 de secunde de la începerea jocului, prin Fedorchenko, după care Struk a făcut 2-0 în minutul 5. Cu un joc modern, bazat pe o posesie prelungită, oaspeţii au îngenuncheat echipa României cu în ultimul minut din prima repriză, când Rogachov a făcut 3-0. Zhurba a închis tabela în partea secundă, făcând ca returul de la Kiev, din 8 aprilie, să devină un simplu detaliu pentru ucrainieni.