Târgu-Mureş: Victorie în derby-ul campionatului de futsal

0

City'us Tîrgu-Mureș a câștigat astăzi la Galați, în derby-ul campionatului, 3-2 cu United. Golurile echipei noastre au fost reușite de Mimi Stoica și Molomfălean în prima repriză și Ignat în partea a doua.

După 1-0 pentru gălățeni, campionii au întors rezultatul până la pauză și s-au desprins în repriza secundă. Gazdele au redus din handicap cu 2 minute înainte de finalul jocului.

City'us a început jocul în formula: Carlao, Molomfălean, Mimi Stoica, Răzvan Radu și Ignat. Au mai jucat: Szocs, Nicușan, Cristi Matei și Oltean.

În urma acestei victorii, City'us se distanțează la 9 puncte în fruntea clasamentului.

Următorul joc acasă al campionilor va fi vineri, 11 februarie, de la ora 18.00, în Sala sporturilor, în compania celor de la Concordia Chiajna.