Târgu-Mureș:Victorie la Bistrița pentru băieții lui Adrian Falub

0

FCM Târgu-Mureș a câștigat cu 2 la 0 meciul amical disputat aseară la Bistrița, în companiai Gloriei antrenate de Laurențiu Reghecampf.Pentru târgumureșeni a evoluat și bistrițeanul Florin Majer, ultima dată la Voința Sibiu, echipă cu care a promovat în Liga a II-a.

La pauză scorul a fost egal, 0 la 0, după o primă repriză dominată de FCM. La Gloria au jucat foarte mulți jucători străini, partida fiind considerată  un trial de către bistrișeni, pentru descoperirea unor noi transferuri-minune, gen Moraes.

In minutul 68, Ilea a deschis scorul pentru FCM. Gloria a dominat și a forțat pe finalul meciului, fără sorți de izbândă. De altfel, Roman a asigurat victoria mureșenilor cu un gol în ultimul minut de joc. Scor final 2-0, în cel de-al doilea amical din presezon pentru echipa antrenată de Adrian Falub.