Târgu-Mureş: Record de medalii pentru karatiştii de la Tiger Budo

0

Sportivii clubului Tiger Budo din Târgu-Mureş au obţinut nu mai puţin de 53 de medalii, dintre care 11 din aur la Campionatul Naţional de Karate Kyokushin.

Competiţia s-a desfăşurat la finele acestei săptămâni la Sala Sporturilor din Târgu-Mureş, sub egida Federaţiei Române de Karate Kyokushin şi a reunit 200 de sportivi de la 15 cluburi de profil din ţară.

Sportivii clubului C.S. Tiger Budo Târgu-Mureş, aparţinând Grupării de Jandarmi Mobile, au câştigat 53 de medalii dintre care 11 de aur, 11 de argint şi 31  de bronz.

Sportivii C.S.Tiger Budo, antrenaţi de sensei Dumbrăvean Katai Traian - 3 Dan, subofiţer în cadrul Grupării de Jandarmi Mobile Târgu-Mureş,  au obţinut următoarele rezultate:

Juniori 3(12-13 ani)
LOCUL I: Szabo Norbert Istvan, Virag Andrea Timea, Vodă Daria Andrea, Oltean Nicoleta Mădălina, Şandor Maria Mădalina, Szabo Norbert Istvan;
LOCUL II: Târnăvean Maria Ioana, Şuteu Mara, Jakab Ildiko Zsuzsanna, Pop Bogdan Alin, Feşteu Cătălin;
LOCUL III: Jakab Ildiko Zsuzsanna, Şandor Bianca Roxana(2), Covrig Narcisa, Balint Ştefania Simona, Harko Enikő, Dombi Bianca Raluca, Marton Henrietta, Covrig Doru Aurelian, Joo Attila, Durugy Hunor, Szombati Claudiu, Pitaru Radu Eugen;

Juniori 1(15-16 ani)
LOCUL I: Moşneag Ioana Emilia, Moga Alin Viorel, Popa Adrian Marcel;
LOCUL II: Tritean Raluca Georgiana, Trif Sebastian Alexandru, Haidău Nelutu Cristian, Puia Romulus;
LOCUL III: Moga Alin Viorel, Costache Iulia, Şandor Augustina Adriana, Asztalos Nimrod, Bodan Cosmin Alexandru, Detesan Iosif Vlad, Mureşan Radu Marius, Chirteş Adrian;

Seniori (peste 18 ani)
LOCUL I: Moga Alina(2);
LOCUL II: Jakab Zoltan, Bordaş Claudiu Robert;
LOCUL III: Ţintă Codruţ, Covrig Georgeta, Ştefan Camelia(2), Mîţ Ana Maria, Baki Ildiko, Oltean Anda, Racoţean Rareş Marinel, Alexandru Ioan Alin, Matei Răzvan Adrian;

În urma centralizării punctajelor, C.S. Tiger Budo s-a clasat, pentru a doua oară consecutiv, pe prima poziţie  în clasamentul pe cluburi.