Stiri din Targu-Mures

Târgu-Mureş:Coadă mare pentru "Peru"

19 martie 2010, 08:16 |  Autor: Alexandru Ramadan | 

Cuvinte cheie: peru, National Geografic, colectie, mureseni, targu-mures, adevarul,

Nelu Rus apreciază colecţiile Adevărul

Târgu-Mureş

Nelu Rus apreciază colecţiile Adevărul

 

Mureşenii s-au trezit cu noaptea-n cap pentru a prinde unul din ghidurile turistice „Peru - National Geographic Traveler”, oferite cititorilor alături de ziarul „Adevărul”. La chioşcul de ziare din Piaţa Trandafirilor, peste 20 de localnici stăteau liniştiţi la coadă, aşteptând să vină momentul în care vor primi ghidul mult dorit.

„Îmi plac foarte mult pentru că simt că mă aflu acolo, călătoresc citind şi privind fotografiile. În plus, din punct de vedere grafic, ghidurile sunt ireproşabile. Le voi colecţiona pe toate, cu siguranţă”, ne-a spus Maria Domocoş, 37 de ani. Majoritatea celor care şi-au cumpărat ziarul preferat şi au primit ghidul National Geographic au afirmat că vor colecţiona întreaga serie. „În general adun toate produsele Adevărul şi aşa voi proceda şi cu ghidurile turistice. Îmi plac foarte mult”, ne-a declarat Nelu Rus, 28 de ani.

O ţară pe săptămână cu doar 12,99 de lei


Colecţia de ghiduri turistice „National Geographic Traveler” poate fi cumărată în fiecare vineri, numai împreună cu ziarul „Adevărul”. Primele două volume, „Argentina“ şi „Peru“, sunt oferite gratuit cititorilor care cumpără ziarul „Adevărul“. Colecţia numără 26 de volume, iar fiecare ghid are 336 de pagini, cu fotografii color, în care sunt prezentate destinaţii de neuitat, rute turistice, obiective şi atracţii inedite şi sfaturi de călătorie din partea autorilor şi a exploratorilor National Geographic. Preţul unui pachet format din ghidul turistic „National Geographic Traveler” , ziarul „Adevărul” şi Ghidul „Adevărul TV” este de 12,99 de lei. Cititorii pot obţine ghidul turistic şi dacă îşi fac abonament la ziarul „Adevărul”.

Introdu codul de mai jos:


* click pe imagine pentru reincarcare daca nu intelegi scrisul.



Trimite Anuleaza
TRIMITE
0 comentarii
 
     


    Mălin Bot

    Decizia de a pedala pe extremismul naţionalist, pentru a aduna voturi la alegerile locale din Odorheiu Secuiesc, plasează Partidul Civic Maghiar (PCM) în categoria partidelor-măscărici. Continuare

    Adevarul on Facebook

    Mioara, o prinţesă părăsită

    Sabin Orcan

    De cealaltă parte, Petre nu suflă niciun cuvinţel în apărarea Mioarei, căci ar însemna că trebuie să se caute şi el niţel prin portofel. Cum ziceam, fostul prim-ministru se comportă ca regii de odinioară.

    Nasc şi la Moldova oameni…

    Liviu Antonesei

    Din când în când, mai ales când unii neghiobi, cărora nu le ajunge rasismul etnic şi trec la cel regional, aruncă vorbe spurcate despre moldoveni, care ar fi leneşi, săraci şi înapoiaţi, îmi amintesc o hartă care a atârnat pe peretele clasei mele pe toată durata liceului…

    Vorbe de prim-ministru

    Grigore Cartianu

    Astăzi nu scriu nimic. Pe ploaia asta, m-am cam lenevit.

    De ce trebuie să votăm

    George Radulescu

    „De ce să mai votez dacă toţi politicienii sunt la fel?".

    Preţul benzinei, umflat cu pompa

    Ovidiu Marincea

    Avem nevoie de bani la buget pentru că tocmai ne-am propus să-l ciuruim cu nişte creşteri salariale, nişte bani la pensionari... De unde îi luăm? Păi din taxe! Bun, să suprataxăm ceva! Aşa par să gândească guvernanţii, oricare ar fi ei, de 20 de ani.

     
    anuntexpres.ro - widget 5 articole