Steaua a bătut FCM-ul cu 2-0

0

FCM Târgu-Mureş a pierdut, scor 0-2, partida disputată la Ploieşti, în compania Stelei, în cadrul etapei a V-a a Ligii 1.

Golurile gazdelor au venit în minutele 45, autor Geraldo Alves şi 87, Martinovic, ambele în urma unor reluări cu capul. În minutul 69, Balauru a parat un penalty executat de Brandan. Vagner a fost eliminat de pe teren, în minutul 88, primind al doilea galben în urma unei altercaţii cu Tănase.

Iată şi echipele care au evoluat:

Steaua: Tătăruşanu - Nicoliţă, Galamaz, Geraldo, Brandan - Rusescu (23-Nikolic), Bourceanu, Bicfalvi (55-Latovlevic), Tănase - Tatu, M. Costea (67-Martinovic).

FCM: Balauru - Vagner, Iencsi, Ghionea, Szilagyi - Pădureţu (75-Bumba), Ilyes, Issa Ba, Astafei (45-Goge) - Celsinho (67-Fl. Dan), S. Buş.