Start cu stângul în Liga 1 pentru FCM Târgu-Mureş

0

FCM Târgu-Mureş a pierdut primul meci disputat în primul eşalon fotbalistic al ţării, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 în faţa celor de la FC Braşov.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Vali Badea în minutul 63, iar oranj-albaştrii nu au avut forţa necesară pentru a reveni pe tabelă. De remarcat faptul că Atacantul Braşovului a marcat la prima atingere de balon. Cea mai mare ocazie a FCM-ului a fost consemnată la mingea ricoşată din genunchiul lui Bălău (minutul 80 n.r.) în bară şi la reluarea aceluiaşi Bălău, milimetric pe lîngă poartă.

Cei aproximativ 7.000 de spectatori prezenţi pe arena Transil şi-au susţinut echipa pe toată durata meciului, iar atmosfera a fost una senzaţională, tipică unui meci de primă divizie.