O nouă victorie pentru City'us în campionat

0

City’us Târgu-Mureş a învins în Sala Sporturilor pe Spicom Sfântu Gheorghe, în reeditarea finalei campionatului din sezonul trecut. Un 6-1 mult mai clar decât o arată scorul, diferenţa dintre cele două formaţii fiind stabilită încă de la pauză, când târgumureşenii conduceau cu 5-0.

Golurile celor de la City’us au fost înscrise de Csoma Alpar (minutele 5, 6), Florin Matei (min. 12), Florin Ignat (min. 18), Robert Lupu (min. 19) şi Cosmin Gherman (min. 35). Pentru oaspeţi a punctat Pânzaru (min. 32).

Pentru City’us au început partida: Iancu – Fl. Matei, Lupu, Gherman, Ignat. Pe parcursul jocului au mai intrat: Klein – R. Radu, Csoma A., M. Stoica, C. Matei, Daniel R. şi A. Muntean.

3    0    0    3    1-36    -35    0

În etapa viitoare, cea cu numărul IV, City’us va sta, următorul joc al campionilor fiind pe 14 octombrie, în deplasare la nou-promovata, CSMS Iaşi.