Meci spectacol aseară în Sala Sporturilor. City'us, marş triumfal către un nou titlu

0
Un nou succes pentru mureşeni

City’us Târgu-Mureş a învins aseară pe SPICOM Sfântu Gheorghe, în cadrul etapei a VI-a a Ligii 1 la futsal, scor 7-5.

Înaintea acestei partide, cele 2 formaţii erau singurele neînvinse după disputarea primelor 5 jocuri. După cum o arată şi scorul, meciul a fost unul echilibrat, campionii forţând doar cât a fost nevoie. SPICOM a deschis scorul prin Şerban, în minutul 10, dar Ignat, de 2 ori şi Lupu au întors rezultatul. Oaspeţii din Sf. Gheorghe revin pe tabelă şi egalează prin golurile lui Manya şi Burciu din minutele 17 şi 18.
City’us intră în avantaj la cabine, golul lui Szocs stabilind scorul pauzei, 4-3.

Din nou Ignat şi o reuşită semnată de Florin Matei duc scorul la un liniştitor 6-3. Ultimele 5 minute au mai adus 3 goluri, unul de partea echipei noastre, autor, Cristi Matei şi două pentru oaspeţi, ambele semnate de Manya.

Scor final, City’us – SPICOM Sf. Gheorghe 7-5 şi târgumureşenii rămân singuri în fruntea clasamentului, cu maximum de puncte, 16.